top of page

Blog 

Tu nájdete všetko o pleti, makeupe, tipoch a trikoch aj o procedúrach, ktoré ponúkame. 

  • Obrázek autoraBibi

Pravda o micelárnych vodách

Aktualizováno: 28. 5. 2019

Micelárna voda - čistá tekutina, ktorá sľubuje hotové zázraky. Odlíči pleť, zbaví makeupu, osvieži a je šetrná k pleti. Je tomu ale naozaj tak?


Micelárna voda funguje na princípe micelov - zhluky molekúl, ktoré si môžeme predstaviť ako drobné guľôčky čistiacich molekúl oleja rozptýlené v kvapalinovom roztoku. Spolu s tampónom funguje ako magnet - pritiahne všetok makeup, nečistotu a maz. Tu prichádzame k problému. Nieleže odstraňuje makeup tak ako sľubuje ale odstraňuje aj všetok maz, čím poškodzuje hydrofilný kožný film, ktorý nám chráni pokožku.


Mnoho žien používa micelárnu vodu ako jediný prostriedok v ich čistiacej rutine. Odlíčia si makeup avšak nečistia pleť hĺbkovo. Micelárna voda dokáže odstrániť makeup avšak nikdy neodstráni odumreté kožné bunky a nevyčistí upchaté póry.

Mnoho micelárnych vôd obsahuje perfúmy a alkohol, ktoré pokožku len vysušujú.

Micelárnu vodu odporúčame používať len v prípade núdze kedy sa potrebujete čo najrýchlejšie odlíčiť. Neodporúčame ju používať denno denne. Pleť vysuší, ztenší a pri dlhodobom užívaní stráca svoju farbu.  


Ako výbornú alternatívu micelárnej vody vám odporúčame Micelárnu vodu Detox od značky Naobay. Síce vo svojom názve používa slovo "micelárna" avšak žiadne micely neobsahuje. Obsahuje zelený čaj, maliny, citrón, aloe vera a šalviu. Odstráni z pleti všetok makeup vrátane očného makeupu. Hydratuje, čistí, ukľudňuje a zvláčňuje pleť. Zakúpite ju aj v našom štúdiu za 16€. 


Naobay Micelárna voda Detox255 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page