top of page

Blog 

Tu nájdete všetko o pleti, makeupe, tipoch a trikoch aj o procedúrach, ktoré ponúkame. 

  • Obrázek autoraBibi

Dôležitosť profesionálneho ošetrovania pleti

Aktualizováno: 7. 5. 2019


Mnoho žien a mužov si začnú všímať svoju pleť pred určitou dôležitou udalosťou ako je svadba, ples či narodeniny. Ošetrenia pleti berú ako luxusný pôžitok, ktorý si treba dopriať len občas. Avšak opak je pravdou. Ošetrenia pleti by sa mali vykonávať pravidelne.


Rovnako ako je to pri cvičení tela, ani pri ošetreniach pleti nevidno rozdiel okamžite. Pri mnohých procedúrach sa výsledky dostavia až po niekoľkých ošetreniach. Ošetrenia pleti sa odporúčajú podstupovať raz za 4 až 6 týždňov, keďže približne 3 až 4 týždne trvá pokožke kým ukončí celý životný cyklus vylučovania a regenerácie buniek kože.
Častokrát sa stáva, že si ženy či muži doprajú ošetrenie pleti tesne pred spomínanou dôležitou udalosťou. Odporúčame ošetrenie pleti vykonať 1 týždeň pred udalosťou. Ošetrenia častokrát urobia pleť horšiu pred tým, ako sa jej vzhľad zlepší. Ide najmä o hĺbkové oštrenia pleti, kedy sa čistia upchaté póry a odstraňujú pupienky.


Jednoduché ošetrenie pleti pozostáva z čistenia, tónovania a hydratovania pleti. Ľudia okolo 2O rokov by mali mať každodennú vhodnú starostlivosť o pleť doprevádzanú návštevou kozmetického salóna raz za 40 dní. Ženám a mužom okolo 30 a 40 roku života sa odporúča navštíviť kozmetický salón raz do mesiaca.

Zdravo a krásne vyzerajúcu pleť popri ošetreniach pleti dotvára aj dostatočný spánok, správna výživa a vhodná starostlivosť o pleť u vás doma.


Profesionálne ošetrenia pleti:

- sú odborne prispôsobené vašim potrebám a typu pleti. Okrem základov ako je hĺbkové čistenie pleti, extrakcia a pod. vaša pokožka dostane presne to, čo potrebuje - ošetrenie proti starnutiu, lifting tváre či napríklad hydratáciu pleti,

- zvyšujú účinky vašich produktov. Lepšia absorpcia zložiek znamená lepšie výsledky za kratší čas,

- naozaj hĺbkovo vyčistia pleť od olejov, mazu, nečistôt a špiny. Správne čistenie, exfoliácia a naparovanie pokožky pomáhajú pokožke vrátiť a udržať zdravú rovnováhu,

- bezpečne odstraňujú čierne a biele bodky bez trvalého zjazvenia,

- pomáhajú zlepšiť zdravie buniek. Kozmetické masáže pomáhajú zlepšovať prekrvanie pleti, jej vypnutie a hydratáciu.


Výsledkom ošetrenia pleti je jasnejšia, vypnutá a mladistvá pleť.

Po ošetreniach pleti odporúčame:

- neodstraňovať čierne bodky, pretože to môže spôsobiť podráždenie či jazvy,

- nechať pokožku dýchať,

- aspoň 1 deň po ošetrení pleti nenavštevovať saunu, pretože to môže spôsobiť precitlivenosť pokožky,

- nenanášať po ošetrení pleti make up. Vaše póry boli práve vyčistené a potrebujú kyslík, make upom ich len upcháte,

- nechodiť do fitka či posilovne. Zvýšená teplota pokožky a pot môže podráždiť vašu čerstvo vyčistenú pokožku,

- aspoň 1 týždeň nekombinovať ošetrenia pleti s voskovým odstránením chĺpkov. Voskovanie exfoliuje pokožku a nadmerná exfoliácia môže spôsobiť jazvy.
91 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page