top of page

Blog 

Tu nájdete všetko o pleti, makeupe, tipoch a trikoch aj o procedúrach, ktoré ponúkame. 

  • Obrázek autoraBibi

10 potravín pre krásnu pokožku

Aktualizováno: 4. 3. 2019


Krása pokožky nezáleží len na správnom ošetrení pleti ale aj od potravín, ktoré prijímame. Prinášame Vám 10 potravín, ktoré pomôžu vašej pokožke vyzerať krajšie a zdravšie.

1. Uhorka

Hydratácia je neodmysliteľnou súčasťou zdravo vyzerajúcej a krásnej pokožky. Uhorky sa skladajú z približne 96% vody, viac ako vodný melón. Obsahujú tiež oxid kremičitý, ktorý pomáha vášmu organizmu pri tvorbe kyseliny hyalurónovej.

2. Avokádo

Avokádo je zázračné ovocie s chuťou zeleniny plné zdravých tukov. Udržiava pokožku jemnú a hladkú. Avokádo patrí medzi jednu z najzdravších potravín, ktoré môžete konzumovať pre vaše telo.

3. Melón

Melón, rovnako ako uhorka, obsahuje vysoké % vody, čím hydratuje vašu pokožku. Rovnako obsahuje aj lykopén, karoténový pigment, ktorý slúži ako antioxidant chrániaci pokožku.

4. Ľanové semienko

Ľanové semianka sú nabité s omega-3 mastnými kyselinami, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalu a podporujú hydratovať pokožku.

5. Špenát

Špenát je bohatý na zinok, ďalší vitamín, ktorý ma prínos pre pokožku. Taktiež obsahuje vysoký obsah vitamínu A a betakaroténu čo zabraňuje poškodeniu pokožky.

6. Papaya

Tropické ovocie má vyskoý obsah vitamínu C, jeden z najsilnejších antioxidantov na ochranu pokožky pred poškodením, ktoré vedie k vráskam.

7. Mandle

Mandle sú nabité vitamínom E, antioxidantom, ktorý môže pomôcť pri boji s voľnými radikálmi starnutia pokožky.

8. Čučoriedky

Čučoriedky sú nabité antioxidantmi, ktoré majú veľa výhod, pokiaľ ide o zdravie pokožky. Obsahujú vitamín C, ktorý má mnoho pozitívnych účinkov vrátane ochrany pred UV žiarením.

9. Brokolica

Brokolica obsahuje vitamín A a vitamín C, ktorý pomáha liečiť a predchádzať problémami s pigmentáciou.

10. Sójové bôby

Tieto malé strukoviny sú bohaté na belkoviny, ktoré pomáhajú udržať vašu pokožku pevnú.
32 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page